Jak vybrat škrabadlo pro kočky?

jak-vybrat-kocici-skrabadlo-spravne

 

Jste milovníky kočiček a chcete jim dopřát maximální pohodlí? Pořiďte jim škrabadlo! Poradíme vám, kam jej umístit a také vám prozradíme, jak přimět vaše kočky, aby ho používaly. 


Proč kočky škrábou?


Víte, že má v sobě každá kočka lovce a šelmu, a proto ji nemůžeme vinit za to, že škrábe? Je to zkrátka jejím instinktem, díky kterému si značí své území a zároveň odstraňuje odumřelé buňky drápků. Kočka venkovní si je obrousí o strom, avšak kočce domácí se musí zajistit místo, kde se vyřádí a váš gauč zůstane uchráněn pohromy.


Jak by mělo vypadat ideální škrabadlo?


Škrabadlo by mělo být jako stromová kůra - drsné a pevné. Většina škrabadel na trhu je tvořena konstrukcí omotanou sisalem, existují však i různá designová škrabadla (např. kartónová), která jsou vyrobená z pětivrstvé lepenky. Je důležité také nezapomínat na to, pro jakou kočku škrabadlo bude určené, aby kočičce rozměrově vyhovovalo a nebylo pro ni příliš malé. 


Kde škrabadlo umístit?


Existuje mnoho škrabadel a ještě více možností jejich umístění. Mohou být zavěšeny na zdi jako poličky, což je vhodné pro velmi aktivní kočky. Mohou také tvořit domeček, kde se kočička skryje a odpočine. Tento druh využívají většinou starší kočky, které více lenoší. Některá škrabadla jsou navržena tak, že jimi jde otáčet a nabízí tak jiné plochy ke škrabání.


Kolik místa si můžete na škrabadlo vyhradit?


Jak jsme již zmiňovali, je důležité, pro jakou kočku je škrabadlo určené. Také je ale nutné zohlednit, kolik místa máte na škrabadlo k dispozici. V případě, že máte malý byt, je dobré mít škrabadlo vyšší na menší podstavě, aby nezabíralo mnoho místa. Pokud máte místa dost, může jít o designový kousek sladěný s nábytkem…


Myslíte na ekologii?


Je dobré se dívat i na ekologičnost. Například kartonové škrabadlo se po čase zrecykluje stejně jako běžný papír. Za nás je to super volba!


Jak kočku naučit používat škrabadlo?


Pokud chcete kočičku naučit používat nové škrabadlo, zkuste jí tam jednou za čas položit pamlsek, aby věděla, že je to místo určeno jen pro ni. Časem by ho měla začít mít ráda. Pokud máte více mazlíků, doporučujeme i více škrabadel, aby nebyly omezené jen na jedno, o které by musely mezi sebou bojovat.


Je cena škrabadla rozhodující faktor?


Cena škrabadla by neměla být rozhodující. Nejlevnějším škrabadlem sice něco málo ušetříte, na druhou stranu určitě brzy spatříte nevýhody nekvalitního výrobku. Jestliže vám to váš finanční rozpočet dovolí, můžete si nechat vyrobit i luxusní designové škrabadlo pro vaši kočičku na míru.


V případě, že si nevíte rady s výběrem škrabadla, určitě nám napište. Moc rádi vám nějaké doporučíme. :)

Zpět do obchodu